Evanjelická bohoslovecká fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

Nastavenie PC na internáte - 3. poschodie

1. Najprv je potrebné autorizovať Váš počítač: navštívte správcu siete / mailnite na adresu admin(at)fevth.uniba.sk

2. Pripojte svoj počítač na internáte Ethernet káblom do siete (kábel môžete kúpiť v predajni príslušenstva k PC, napr. Datart v bratislavskom Poluse). Pýtajte si Ethernet patch kábel, kategória 5E (to je ten najbežnejší typ, čo sa predáva). Pozor: hoci sú na stene dve zásuvky, aktívna je len jedna (obvykle tá vľavo). Tá druhá nebude fungovať.

3. Nastavte prideľovanie IP adresy vo Vašom počítači na automatické: vo Windows XP kliknite na Štart (Start) -> Nastavenia (Settings) -> Sieťové pripojenia (Network connections), kliknite pravým tlačidlom myši na Pripojenie k lokálnej sieti (Local area connection) a vyberte Vlastnosti (Properties). Zvoľte "Internet protocol (TCP/IP)": kliknite naň (pozor, aby ste nezrušili označenie zaškrtávacím políčkom vľavo) a vyberte Vlastnosti (Properties). Zaškrtnite automatické priradenie IP adresy (Obtain IP address automatically) aj DNS servera (Obtain DNS server address automatically). Kliknite OK, znovu OK. O niekoľko sekúnd vám bude pridelená adresa. Grafický postup nájdete na webe (všimnite si prvých 6 krokov).

4. V prehliadači vypnite proxy server, ak ho náhodou máte zapnutý: v MS Internet Exploreri choďte do menu Tools -> Internet Options -> Connections -> Lan Settings. Ak používate Mozillu Firefox, proxy server môžete vypnúť v menu Tools -> Options -> Advanced -> Network -> Settings.

<output>Naša univerzita je najstarší univerzitný časopis na Slovensku. Venuje sa dianiu na Univerzite Komenského. Referuje o udalostiach či podujatiach katedier, fakúlt a súčastí. Približuje vedenie UK, významných pedagógov a vedcov pôsobiacich na univerzite, študentov a úspešných absolventov UK. Priestor dostávajú študentské, športové či kultúrne podujatia na UK. Časopis zverejňuje úspechy členov akademickej obce, ich postrehy a názory. Venuje sa tiež témam, dotýkajúcich sa oblasti školstva.</output>