Evanjelická bohoslovecká fakultaUniverzita Komenského v Bratislave

Nové multifunkčné zariadenie na kopírovanie, skenovanie a tlač v priestoroch knižnice

Farebná tlač a skenovanie v Knižnici EBF UK

Dňa 9. februára 2016 bolo v priestoroch Knižnice EBF UK inštalované nové moderné multifunkčné zariadenie NRG MP C3002 Ricoh Aficio pre našich študentov a návštevníkov knižnice, ktoré vystriedalo pôvodný už zastaralý kopírovací stroj Xerox M123. Nové laserové zariadenie ponúka rozšírené služby kopírovania, skenovania a tlače nielen čiernobielou technikou ako tomu bolo doteraz, ale vďaka dodávaným náplniam vytvára aj farebné kópie vo formátoch A4 a A3. Zvýšila sa tak nielen kvalita, ale aj rýchlosť tlače na 35 kópií za minútu a rýchlosť skenovania na 51 farebných skenov za minútu.

Cena za 1 stranu čiernobielej kópie sa nezmenila (1 A4=0,04 €, 1 A3=0,08 €), ale pribudla možnosť farebnej tlače (1 A4=0,15 €, 1 A3=0,30 €) a vytvárania farebných skenov (bezplatne). 

Prevádzku nového zariadenia si vynútila najmä kompaktibilita počítačového vybavenia Knižnice EBF UK s 3-mi novými atraktívnymi PC v štýle All in One, ktoré budú slúžiť našim študentom pri vyhľadávaní v online katalógu, či písaní a tlačení seminárnych prác.  

S obsluhou stroja a jeho spôsobom užívania Vám rád pomôže personál knižnice.